| Power source | Electric |
| Weight | 300 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Size/Dimension | 1500 mm |
| Surface Finish | Colour Coated |
| Voltage | 240 V |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Makewell |

Price:
Price 90000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Double Head Decoiler Machine
Material : Stainless Steel
General Use : Industrial
Voltage : 240 Volt (v)
Price 395000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Heavy Duty DeCoiler Machine
Material : Stainless Steel
General Use : Industrial
Voltage : 240 Volt (v)
Price 60000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
Product Type : Horizontal Decoiler Machine
Material : Other
General Use : Industrial
Voltage : 240 Volt (v)
Price 35000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Product Type : Manual Decoiler Machine
Material : Other, Mild Steel
General Use : Industrial
Voltage : 240 V Volt (v)