| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 300 kg |
| Width | 1000 mm |
| Surface Finish | Colour Coated |
| Power Source | Electric |
| Decoiling Speed | 36 RPM |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Makewell |

Price:
Price 90000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
General Use : Industrial
Product Type : Double Head Decoiler Machine
Material : Stainless Steel
Voltage : 240 Volt (v)
Price 60000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
General Use : Industrial
Product Type : Horizontal Decoiler Machine
Material : Other
Voltage : 240 Volt (v)
Price 35000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
General Use : Industrial
Product Type : Decoiler Machine
Material : Other
Voltage : 240 Volt (v)
Price 30500 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
General Use : Industrial
Product Type : Vertical DeCoiler Machine
Material : Other, Mild steel
Voltage : 240 Volt (v)