| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 5 Ton |
| Width | 800 mm |
| Surface Finish | Colour Coated |
| Voltage | 240 V |
| Power Source | Electric |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Makewell |

Price:
Price 285000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
Material : Stainless Steel
General Use : Industrial
Product Type : Cradle Type Decoiler
Power Source : Electric
Price 35000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
Material : Other
General Use : Industrial
Product Type : Decoiler Machine
Power Source : Electric
Price 395000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Stainless Steel
General Use : Industrial
Product Type : Heavy Duty DeCoiler Machine
Power Source : Electric
Price 225000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 , , Unit
Material : Other
General Use : Industrial
Product Type : Motorized Decoiler Machine
Power Source : Electric